آموزش ساخت کانال تلگرام

چگونه یک کانال تلگرام موفق داشته باشیم

پیامرسان تلگرام به عنوان یکی از محبوبترین پیامرسان ها در ایران توانسته حجم بالایی از کاربران موبایل را در هر سطح از دانش فنی را بخود اختصاص بدهد. البته پیامرسان های دیگری نیز در ایران استفاده میشوند ولی سرعت , بهره گیری از منابع , سادگی و البته اعتماد کاربران ایرانی به این پیامرسان در حریم شخصی و مهترین امکان آن یعنی امکان ایجاد کانال تلگرام توانسته بسیاری از کسب و کارها را برای ایجاد یک رسانه در تلگرام تشویق کند.

در این مقاله از ساخت کانال تلگرام تا روش ساخت لینک JOIN و لینک اصلی کانال تلگرام و تنظیمات مورد نیاز بعدی را از صفر تا صد آموزش داده ایم .

ویژگی های ساخت کانال تلگرام چیست؟

۱- چند مدیره بودن: افزودن مدیر به گروه تلگرام امکان پذیر نیست ولی برای کانال می توانید مدیر اضافه کنید.
۲- تعداد مشاهده: در گروه این قابلیت وجود ندارد ولی در کانال تلگرام تعداد خواندن پیام ها نمایش داده می شود آن هم برای تک تک اعضا
۳- قابلیت حذف پیام: در گروه پیام ارسالی به هیچ وجه حذف نمی شود ولی با ساخت کانال تلگرام مدیر می تواند پیام را هم حذف کند.
۴- لینک عمومی و منحصر به فرد: شما می توانید کانالی داشته باشید که عمومی باشد و مخاطبین عمومی برای خود جذب کنید.
۵- عدم نمایش پیغام ترک گروه : در کانال، اگر کسی خارج شود یا بپیوندد هیچ پیامی برای سایر افراد نمی رود و این گونه مزاحمت نسبی کمتری هم دارد.
۶-غیر قابل مشاهده بودن اعضا: اعضا نمی توانند اعضای دیگر را ببینند! چیزی که در گروه خیلی ها را آزار می داد؛ در ساخت کانال تلگرام فقط مدیریت می تواند اعضا را مشاهده کند.

مرحله اول ساخت کانال تلگرام

در نظر داشته باشید که برای ساخت کانال تلگرام، اپلیکیشن شما باید به روز باشد.حال در قسمت option روی گزینه زیر کلیک کنید.با انتخاب گزینه More از منوی بالای صفحه،به این قسمت دست پیدا کنید.

ساخت کانال تلگرام

مرحله بعدی ساخت کانال تلگرام

در قسمت بعدی دو گزینه Public Channel و Private Channel نمایش داده می شوند که گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ایجاد کانال خصوصی است.
Public Channel برای کسانی مناسب است که می خواهند بعد از ساخت کانال تلگرام، برای عموم مردم قابل مشاهده باشد و تمامی کاربران تلگرام بتوانند به آن ورود و از آن بهره ببرند که در صورت انتخاب این گزینه کاربران میتوانند با تایپ نام کانال شما در قسمت Search (طریقه جستجو از طریق آیدی را در بخش ترفندهای مخفی تلگرام توضیح دادیم) تلگرام آن را بیابند. همچنین میتوانید در قسمت Link برای کانالتان یک آدرس مشخص کنید که آن را برای همه اعضای تلگرام ارسال و افراد را به کانال خود دعوت کنید.

در سازین بخوانید:  پاولوک: مچ‌بندی که اگر بیش از حد خرج کنید به شما شوک الکتریکی می‌دهد!

آموزش ساخت لینک جوین تلگرام

Private Channel برای کسانیست که می خواهند ساخت کانال تلگرام خصوصی و مخفی باشد و برای عموم دیده نشود و تنها راه اضافه کردن افراد خارج از لیست مخاطبین آدرسی باشد که در قسمت Link به شما از طرف تلگرام داده میشود.پس از انتخاب نوع کانال خود تیک بالای صفحه را بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

معمولا کانال های تلگرامی که به عنوان رسانه رسمی و موفق در تلگرام میبینید اغلب روی گزینه پاپلیک ( عمومی ) هستند . در واقع این بخش این امکان را به شما میدهد تا با انتخاب گزینه Public Channel بتوانید لینک اصلی کانال تلگرام خود مانند T.ME/SAZIN  را ایجاد و بعد برای ساخت لینک join بعد از انتخاب گزینه Private Channe لینک جوین را کپی کرده و مجددا کانال را روی گزینه Public Channel قرار دهید. ( توضیح اینکه اینکار را میتوانید حتی بعد از ساخت کانال تلگرام خود هم انجام دهید )

روش ساخت لینک جوین کانال تلگرام

اضافه کردن ممبر از دفترچه تلفن موبایل به کانال تلگرام

در این قسمت برای شروع افرادی را می بایست از لیست مخاطبین (Contacts) خود به کانال خود اضافه کنید پس از تعیین ،تیک بالای صفحه را بزنید. شما تنها کسانی را میتوانید به کانال خود بصورت دستی اضافه کنید که در دفترچه تلفن موبایل ذخیره کرده باشید و آنها هم شماره شما را در موبایلشان ذخیره داشته باشد . تعداد افرادی که میتوانید به عنوان ممبر اولیه تلگرام اضافه کنید دارای حداقل است و اگر تعداد ممبرهای تلگرام را بخواهید بیشتر از این تعداد اضافه کنید باید از شیوه های استاندارد ” افزایش ممبر تلگرام ” استفاده کنید.

روشهای اشتباه و خطرناک برای افزایش ممبر کانال تلگرام و روشهای صحیح چیست؟

صاحبان کانال های موفق تلگرام بر این باورند استفاده از خدماتی مثل افزودن ممبر فیک , استفاده از اپلیکیشن های امتیازی و سکه ای برای جذب عضو یا استفاده از ربات هاییکه برای افزایش عضو کانال تلگرام استفاده میشوند مثل دور ریختن پول و وقت سازنده گان کانال های تلگرامی است و مطالعه رمز و راز موفقیت بهترین کانال های تلگرامی ایران متوجه این موضوع میشوید که تنها روشهای استاندارد برای افزایش عضو فعال ایرانی میتواند در موفقیت یک کانال تلگرام اثرگذار باشد. پس با دقت بر این موضوع برای رشد کانال تلگرام خود تلاش کنید از میان شرکت های تبلیغات تلگرامی سرویس هایی مانند : تبلیغات بازدیدی تلگرام , تبلیغات کلیکی تلگرام و یا سرویس های افزایش ممبر به روش ارسال نوتیفیکیشن یا افزایش ممبر اجباری یا ممبر پاپ پاپ را استفاده کنید تا تنها عضو واقعی محتوای کانال تلگرامی شما را ببیند و بودجه تبلیغاتی شما به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

روش افزایش عضو کانال تلگرام از موبایل

کار ساخت کانال تلگرام به اتمام رسیده است و صفحه زیر به شما نمایش داده خواهد شد. حال می توانید مطالب مورد نظر خود را برای مشاهده اعضا ارسال نمایید.

در سازین بخوانید:  بهترین تبلیغات برای فروشگاه اینترنتی

 

آموزش مدیریت ساخت کانال تلگرام

حال در ادامه با نحوه مدیریت ساخت کانال تلگرام و Option های مختلف آن با شما خواهیم بود.کانال ایجاد شده شما نیاز دارد تا مخاطبانی را برای خود پیدا کند.حال بسته به هدف شما از ایجاد این کانال و خصوصی و یا عمومی بودن آن، می توانید با تبلیغات گسترده افراد بیشتری را به سوی این کانال جذب کنید.

مرحله اول مدیریت بعد از ساخت کانال تلگرام

برای افزودن افراد جدید به کانال، ابتدا سه نقطه بالای صفحه را انتخاب کنید و Change info را انتخاب کنید

آموزش مدیریت کانال تلگرام

سپس Members را از لیست موجود تعیین و Add member را از صفحه جدید انتخاب کنید تا این گونه بتوانید افراد مورد نظر خود را از لیست مخاطبین تلگرامتان به کانال اضافه کنید.

روش حذف یک کاربر از کانال تلگرام

برای حذف یک کاربر از کانال،مراحل گفته شده در قسمت قبلی برای رسیدن به قسمت Members را طی کنید تا صفحه بالایی باز شود سپس برای حذف کاربران بر روی نام آن انگشت خود را چند ثانیه نگه دارید که Remove from channel ظاهر شود تا با انتخاب آن، کاربر از ساخت کانال تلگرام شما بی بهره بماند!

حذف ممبر از کانال تلگرام

اضافه کردن مدیر یا مدیران برای اداره کانال

برای اضافه کردن یک مدیر جدید به کانال،ابتدا مراحل گفته شده در قسمت  اضافه کردن افراد جدید به لیست کانال در تلگرام را طی کنید تا صفحه مربوط به گزینه Change info باز شود.سپس Administrators را از لیست برگزینید و Add Administrators را از صفحه جدید تعیین کنید تا بتوانیید شخص مورد نظر (مدیر جدید) را از لیست مخاطبینتان به بخش مدیران کانال اضافه کنید.

توضیح : در صورتیکه در آینده بخواهید از ربات های مدیر کانال و یا از افرادی برای مدیریت کانال تان مطابق دسترسی هاییکه شما تعریف میکنید استفاده کنید به این بخش نیاز دارید. کاربرد این بخش در اضافه کردن ربات یا افرادی است که شما اجازه دارید آنها را به عنوان مدیر کانال اضافه کنید. البته اگر در تلگرام ریپورت باشید و یا اگر شماره فرد مورد نظر را در گوشی موبایل ذخیره نکرده باشید نمیتوانید این فرد را بعنوان مدیر کانال تلگرامی خود معرفی کنید.

اضافه کردن ادمین به کانال تلگرام

 

آموزش پیامرسان تلگرام

برای حذف یک مدیر،در ابتدا مراحل گفته شده در قسمت قبلی برای رسیدن به قسمت Administrators را طی کنید تا صفحه بالایی باز شود سپس برای حذف مدیر مورد نظر، انگشت خود را چند ثانیه بر روی آن نگه دارید که Remove ظاهر گردد تا با انتخاب آن کاربر از ساخت کانال تلگرام حذف شود.

 

اعمال تغییرات در ساختار کانال

برای ایجاد تغییرات و ادیت کانال خود،بر روی نام کانال در صفحه اصلی کانال تپ کنید سپس سه نقطه بالای صفحه را برگزینید و Edit را انتخاب کنید. در صفحه باز شده میتوانید نام ، تصویر و متن توضیحات کانال را تغییر دهید همچنین قادر هستید آدرس کانال خود را عوض کنید. مطابق تصویر زیر هر کانالی بخشی با عنوان تنظیمات دارد که صاحب اصلی ( سازنده کانال ) با لمس این لینک میتواند وارد بخش تنظیمات کانال برای ساخت لینک join ( لینک طولانی) و لینک اصلی کانال ( لینک کوتاه مانند: T.me/sazin ) و یا تغییر لوگوی کانال یا نام و حتی توضیحات کانال اقدام کند. دقت کنید چنین تنظیماتی را فقط سازنده اصلی کانال میتواند انجام دهد.

در سازین بخوانید:  روش ثبت کانال تلگرام در گوگل

ساخت لینک کانال تلگرام

 

هم چنین برای عوض کردن آدرس ساخت کانال تلگرام، بر روی آدرس فعلی آن کلیک کنید.

برای حذف کانال،توضیحات گفته شده برای رسیدن به قسمت تنظیمات را طی کنید تا صفحه مربوط به Edit باز شود سپس Delete Channel را انتخاب کنید تا کانال شما از تلگرام حذف شود.

روش دیلیت کردن کانال | آموزش حذف کانال تلگرام

برای قطع کدن صدا و هشدار انتشار پست و مطلب یک کانال تنها کافیست در کانال مربوطه بر روی دکمه Mute کلیک کنید.این گزینه در پایین ترین قسمت کانال قابل مشاهده است.

روش بی صدا کردن کانال تلگرام

اشتراک گذاری مطلب در ساخت کانال تلگرام

و در آخر برای اشتراک گذاری مطلبی از یک ساخت کانال تلگرام ایجاد شده، فعلا تنها راهی که تلگرام برای اینکار در نظر گرفته است فوروارد (Forward) کردن مطلب برای دیگران است.با استفاده از این قابلیت که شبیه دکمه Share فیس بوک و.. می ماند میتوانید مطلب یک کانال را با گروه یا یک شخص به اشتراک بگذارید.برای اینکار در کانال مطلب خود را انتخاب و بر روی آن کلیک راست یا Hold (در موبایل چند ثانیه پست را انتخاب نمایید) کنید و سپس گزینه Forward Message را انتخاب و از لیست مخاطبین خود فرد یا گروه مورد نظر را جهت اشتراک گذاری مطلب انتخاب کنید.

آموزش انتشار پست در کانال تلگرام

شیوه انتشار حرفه ای پست ها و کپشن گذاری فایل ها در تلگرام

با انتخاب عکس یا ویدئو یا فایل شما میتوانید قبل انتشار در بخشی با عنوان کپشن ( توضیحات ) محتوای متنی مرتبط با پست را بنویسید و امضای کانال که معمولا لینک جوین یا تگ کانالی هست که ساخته اید را در آن قرار دهید. در سایر آموزش های تلگرام در سایت سازین تکنیک های ساده ای را برای مدیریت حرفه ای کانال تلگرام منتشر کرده ایم. برخی از کسب و کارها برای مدیریت حرفه ای کانال تلگرام یا اینستاگرام خود این وظیفه را به شرکت های تبلیغاتی و یا مدیران شبکه های اجتماعی میسپارند تا محتوای کانال تلگرامی شان پس از مدت کوتاهی برای مخاطبانی که وارد کانال میشوند جذاب و تاثیرگذار را مشاهده کنند.  مشاهده سایر مقالات آموزش تلگرام

 

 

منبع: دیجیتال مارکتینگ سازین