چگونه تولید محتوا کنیم؟

چگونه تولید محتوا کنیم | روش تولید محتوا برای سئو

چگونه تولید محتوا کنیم ؟ چگونه تولید محتوا این کسب‌وکارها را متحول کرد ؟

اگر بهینه سازی سایت برای جستجوگر گوگل را بخوبی و حرفه ای انجام داده باشید ولی در تولید محتوای صفحات سایت , اپلیکیشن یا صفحه خود در شبکه اجتماعی ضعف داشته باشید یا تولید محتوایتان بعد از سئو سایت متوقف شود , بازده بهینه سازی سایت ( سئو ) شما 50 تا 80 درصد کاهش خواهد یافت !!

یکی از روش های تولید محتوای حرفه ای مطالعه , مقایسه و دیدن نمونه های موفق از محتوای تولید شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی است .  سازین در این مقاله قصد دارد نمونه های موفقی از محتوای تولید شده را نام میبریم ؛

نمونه تولید محتوا در شرکت لگو

چگونه یک شرکت سازنده‌ی اسباب بازی‌های چوبی تبدیل به یک برند بزرگ می‌شود؟

در بین سال‌های 1980 تا 1990 شرکت لگو با رقبای زیادی مواجه شد و برای مقابله با تقلیدکنندگان به روش‌ متفاوتی نیاز داشت. امروزه لگو به یک مرکز محتوا تبدیل شده و بیشتر شبیه یک شرکت رسانه‌ای است تا یک شرکت اسباب بازی، برندی که امروزه برای همگان آشناست و قدری فراتر از یک اسباب بازی است. اما چگونه؟
My Lego Network
یک شبکه‌ی اجتماعی که برای کودکان طراحی شده است. کاربران آن می‌توانند برای خود صفحه‌ی شخصی ایجاد کنند، جایزه ببرند، با هواداران دیگر لگو ارتباط داشته باشند و باهم بازی کنند و مسابقه دهند.
LEGO mini-movies
برای هرنسخه از محصولات، این شرکت مینی‌فیلم، کارتون و انیمیشن‌های جالبی می‌سازد و در اختیار کاربران وفادار خود قرار می‌دهد، تاکنون ده‌ها فیلم توسط لگو ساخته شده است.
Lego click
یک بستر نرم‌افزاری برای هواداران لگو، تا عکس‌ها و فیلم‌های لگوهای ساخته‌شده توسط خودشان را به اشتراک بگذارند.
Design by me
به وسیله‌ی این گزینه به مشتریان اجازه داده می‌شود تا لگوی خودشان را خودشان طراحی کنند.
Lego universe
بازی آنلاین چند نفره که برای جوانان طراحی شده است.
Lego magazine
مجله‌ای که برای کودکان طراحی شده است.

لگو به عنوان یک برند آشنا در میان کودکان و نوجوانان، جایگاه ویژه‌ای برای خود باز کرده است و فکر می‌کنم هیچ شرکت اسباب بازی ای نمی‌تواند این همه تنوع و کیفیت داشته باشد.

 

نمونه تولید محتوا در ماگنولیا : تولید محتوا

لن توتن مالک فروشگاه تجهیزات الکترونیکی است که با استفاده از تولید محتوا کسب‌وکارش را متحول ساخت. ولی چگونه؟

لن توتن در سال 1954 ماگنولیا را به عنوان یک فروشگاه عکاسی افتتاح کرد. پس از مدتی، شروع به فروش قطعات الکترونیکی کرد. این فروشگاه نیاز به مشتری داشت اما با تبلیغات سنتی چیزی برایش حاصل نشد. او به کمک شخصی به نام راجر پارکر به این نتیجه رسید که بهترین راه تمایز آن‌ها ارائه‌ی چشم‌انداز و اطلاعات ارزشمند در حیطه‌ی کاری‌شان است. بنابراین یک مینی مجله به عنوان راهنمای خرید قطعات الکترونیکی که حاوی مطالب متنوعی در مورد نحوه خرید و مطالب مربوط بود، منتشر کردند. بعد از چهار دهه یکنواخت بودن، در طول ۱۸ ماه، توانستند به کمک تولید محتوا متحول شوند و کسب‌وکارشان را در واشنگتن، اورگان و کالیفرنیا گسترش دهند.

نمونه تولید محتوا در لکسوس

در سال 1983 شرکتی تصمیم به ساخت خودروهایی با برند لکسوس گرفت. برای این شرکت رقبای زیادی در سراسر جهان وجود داشتند که برندهای قدیمی تر و شناخته شده تری به حساب میامدند. آن‌ها نیازمند رفتاری متفاوت با بقیه بود. با وجود این مشکلات، لکسوس چگونه توانست در مدت بسیار کمی جزو ۱۰ خودرو برتر جهان شود؟

داستان موفقیت لکسوس از این قرار است، آن‌ها مجله‌ای منتشر کردند و در این مجله در مورد سفر، تجربه‌های لوکس، اتومبیل‌ها، داستان و … مطالبی منتشر کردند. محتوایی که نه تنها برای دارندگان لکسوس بلکه برای همگان ایجاد شده و شرایطی را فراهم آورده تا خوانندگان به طور مستقیم با برند ارتباط برقرار کنند. در این مجله اصلا خبری از تبلیغ نیست و هدفب جز جلب اعتماد وجود ندارد.

نمونه تولید محتوا در گوگل

مطمئنا گوگل شرکتی است که نیازی به معرفی ندارد. اشتباه بزرگی است اگر فکر کنیم شرکتی مانند گوگل نیاز به ارتقا ندارد. در فضای رقابتی امروز گوگل نیز درست مثل بقیه برای بقا نیاز به تحول دارد!
دودل گوگل ایده‌ی خلاقانه‌ی گوگل هم اکنون به یک سنت بسیار دوست داشتنی تبدیل شده است. دودل‌ها لوگوهای بانمک و زیبای گوگل هستند که گوگل در مناسبت‌های مختلف مثل عیدها و رویدادهای مهم لوگوی خود را به آن‌ها اختصاص می‌دهد.

اما این کار چه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟

ابتکار گوگل در این زمینه بی‌نظیر و خلاقانه بود. گوگل با این ایده علاوه بر اینکه مخاطبان زیادی دریافت می‌کند، ذهن مخاطبانش را به موضوعی که می‌خواهد جلب می‌کند. این‌ها از آن دسته از مطالبی هستند که به سبب داشتن جذابیت فراوان برای خواننده ، او را ترغیب به انتشار و اشتراک آن ها با دوستان خود می کنند و از این طریق بدون صرف هزینه و زمان از سوی مرجع تهیه کننده آن ، مستقلاً و به صورت تساعدی منتشر می شوند.

نمونه تولید محتوا در بزرگترین زنجیره‌ی یوگای آمریکا

Trevor فردی که در سال 2002 تصمیم به برگزاری کلاس‌های تناسب اندام توسط یوگا کرد. او به جای استفاده از تلویزیون و چاپ تبلیغات، با تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی به ایجاد آگاهی در مورد یوگا و تعامل با مشتریانش می‌پرداخت. وی همچنین کلاس‌هایش را به صورت آنلاین برگزار می‌کرد و از طریق فیسبوک و توییتر به سوالات جواب می‌داد. در مدت بسیار کمی او توانست بزرگترین زنجیره‌ی یوگای ایالت متحده را داشته باشد.

نمونه تولید محتوا در کوکا کولا 

کوکاکولا، برند بزرگ آمریکایی که برای همگان در سراسر جهان شناخته شده است.
آن‌ها چگونه توانسته‌اند همواره جزو برندهای برتر باشند؟
این شرکت از سال 1886 روش‌های گوناگون بازاریابی را به کار برده و تنوع در استفاده از روش‌های جدید آن‌ها را تبدیل به برند 130 ساله کرده است.

روش بازاریابی کنونی کوکاکولا، روشی هدفمند و متفاوت با سایر رقبایش است. آن‌ها هسته‌ی اصلی استراتژی تبلیغاتی خود را تولید محتوا قرار داده‌اند. آن‌ها می‌دانند که در قرن کنونی تنها رمز موفقیت شرکت‌ها تولید محتوا و ایجاد مشتریان وفادار است. سری به وب‌سایت جذاب آن‌ها بزنید!
آن‌ها از داستان‌سرایی یک سویه استفاده می‌کنند، هرکسی که مطالب آن‌ها را ببیند متوجه می‌شود که هدف آن‌ها از این کار فروش محصولاتشان نیست، آن‌ها از ساختن جهانی نو، ایجاد لحظات خوش و شادی، خلق ارزش‌ها و ایجاد تفاوت‌ها صحبت می‌کنند! ویدئوهایی به صورت آنلاین منتشر می‌کنند که به اندازه‌ی یک شاهکار سینمایی، سرگرم‌کننده است.

نمونه تولید محتوا توسط یک راننده تاکسی ساده

لورن لوک مسئول اعزام تاکسی یک آژانس در انگلیس بود که توانست بالاتر از برند بزرگی مانند استی لادر قرار گیرد.
ولی چطور؟ با یک ایده!
سال 2007 لورن برای درآمد بیشتر، پس از پایان کارش شروع به فروش لوازم آرایشی در eBay می‌کرد. او برای افزایش فروش ویدیوهایی به نام مشاوره برای خرید می‌ساخت و آن‌ها را در یوتیوب به نمایش می‌گذاشت. این ویدئو های جالب را می‌توانید از اینجا ببینید.
این ویدئوها نه تنها در یوتیوب او را بالاتر از استی لادر قرار داد، باعث شد کسب‌وکار او به سرعت گسترش پیدا کند. لورن کارش در آژانس را متوقف کرد و صاحب یک کسب و کار موفق شد. او پس از چنین تولید محتوایی دیگر هرگز یک پنی هم برای بازاریابی سنتی صرف نکرد.

 

در سازین بخوانید:  بهترین شرکت های طراحی سایت ایران

نمونه تولید محتوا شرکت جنرال الکتریک

شرکت‌های بزرگی مثل جنرال الکتریک از تاکتیک‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا همواره در رده های بالا بمانند. یکی از تاکتیک‌های این برند 132 ساله استفاده از Ecomagination است. Ecomagination یک سایت و انجمن برای تفکر و گفتگو در مورد فناوری‌های پاک و زیرساخت‌های پایدار است.

در این سایت راه‌حل‌هایی برای آینده ارائه می‌شود، این برنامه برای اولین بار در سال 2005 ارائه شد. سال 2006 آن‌ها 12 میلیارد دلار بازدهی داشتند و سال 2010 این درآمد بالغ بر 20 میلیارد دلار شد. با استفاده از محتوای این سایت جنرال الکتریک با شرکت‌ها و دولت‌های مختلف جهان ارتباط برقرار می‌کند.
مدیر بازاریابی جنرال الکتریک معتقد است اگر محتوای ما آنقدر خوب باشد که کاربران آن را با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند، ما به اندازه کافی موفق شده‌ایم.

نمونه تولید محتوا فروشگاه محبوب وافل

دلیل محبوبیت بسیار این فروشگاه چه چیزی می‌تواند باشد؟
فروشگاه وافل یکی از فروشگاه‌های پیترزبورگ است. آن‌ها جشن‌هایی برای مشتریانش ترتیب می‌دهد، جشنی که در آن از هر چیزی صحبت می‌شود، موسیقی‌، مصاحبه‌، ویدئو و هر چیزی که برای مردم جالب باشد در آن هست. آن‌ها حتی مجله‌ای دارند که در آن از تجاربی که ممکن است برای مردم مفید باشد می‌نویسند. آن‌ها تولید محتوا را محور کسب وکار خود قرار داده‌اند و فکر نمی‌کنم دلیل دیگری برای محبوبیت این فروشگاه وجود داشته باشد.
یکی از ویدئوهای فروشگاه وافل را از این لینک ببینید.

نتیجه گیری , روش تولید محتوای جذاب

تولید محتوای جذاب پیش نیاز شروع بازاریابی و تبلیغات اینترنتی است . بهترین راه برای حرفه ای شدن در تولید محتوا اینست که محتوای تولیدی کسب و کارهای بزرگ و کوچک را رصد کنید و نقاط قوت و ضعف در محتوای تولید شده را بیابید و تحلیل کنید. اولین قدم دنبال کردن مقالات تولید محتوا است و در نهایت جستجو در میان بهترین سایت های ایران است . با بررسی سایت های موفق ایرانی متوجه میشوید کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران تا چه اندازه به محتوای تولید شده اهمیت میدهند و از چه تکنیک ها و ایده هایی برای تولید محتوای دیجیتال استفاده میکنند.

ساخت یک ویدئو حرفه ای با هزینه بالا که ممکن است فقط یکصد هزار بازدید داشته باشد و یک ویدئو با موبایل دستی که میلیون ها بار دست به دست میشود به خودی خود اهمیت ایده و خلاقیت و موقعیت سنجی تولید کننده محتوا را به شما یادآوری میکند. و اما راهکار کسب و کارهای اینترنتی برای تولید محتوا چیست ؟

کسب و کار های اینترنتی و سایت های ایرانی برای تولید محتوای حرفه ای , موثر و البته منظم از استخدام مدیر سایت استفاده میکنند. مدیریت سایت طی شبانه روز و مطابق نیاز و بودجه شما برای سایت یا شبکه اجتماعی یا فروشگاه اینترنتی شما محتوای متنی , تصویری و چند رسانه ای تولید خواهد کرد و این محتوا در مدت زمان کوتاهی موجب بهبود رتبه سایت شما خواهد شد.

برای حرفه ای شدن وب سایت تان قبل از برنامه ریزی برای بازاریابی و تبلیغات آنلاین از سرویس های مدیریت سایت سازین استفاده کنید . چنانچه سوالی درباره تولید محتوا دارید یا نیاز به مشاوره در این خصوص دارید میتوانید از طریق آیکون گفتگوی آنلاین پایین سایت سوالتان را طی 24ساعت شبانه روز با کارشناسان بازاریابی اینترنتی سازین مطرح کنید و یا از ساعت 12الی 21 شب با شماره 09355325040 با ما تماس حاصل نمایید.

 

در سازین بخوانید:  اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی !

 

 

منبع : دپارتمان بازاریابی اینترنتی سازین

 

تولید محتوا برای شبکه اجتماعی | تولید محتوا برای اینستاگرام | تولید محتوا برای تلگرام  |
تولید محتوا برای وب سایت | تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی | تولید محتوا برای سئو سایت |
مدیریت شبکه اجتماعیمدیریت وب سایت  |  استخدام مدیر سایت | استخدام مدیر شبکه اجتماعی |

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *