معرفی استارتاپ نظربین

معرفی استارتاپ بهینه سازی محتوای اینستاگرام

 معرفی استارتاپ نظربین , از شر محتوای نامطلوب را با نظربین خلاص شوید!

آدرس وب سایت :

nazarbin.com

اینستاگرام    تلگرام   توییتر    فیسبوک   لینکداین

سال تاسیس: 1396

موضوع :  بهینه سازی محتوای تولید شده در فضای مجازی

فروز فروتن، محمدرضا عفت‌پرور و علی صفار بنیانگذاران این استارت‌آپ هستند.

مدیریت محتوای فضای مجازی و حذف کامنت‌های نامربوط و نامناسب از پست‌ها به یکی از دغدغه‌های جدی بیزینس‌های آنلاین تبدیل شده ‌و حتی سلبریتی‌های فعال در اینستاگرام نیز هر روز با این چالش روبه‌رو هستند‌ و به نظر می‌رسد فرهنگ استفاده از فضای مجازی به اندازه سرعت رشد استفاده از اینترنت رشد نکرده است و چالش‌هایی را به همراه دارد. بر همین اساس استارت‌آپ نظربین به نشانی nazarbin.com  با این هدف راه‌اندازی شده ‌که به کسب‌وکارها و افراد فعال در اینستاگرام کمک کند تا راحت‌تر و سریع‌تر بتوانند محتوای فضای مجازی خود را پالایش کنند.

موسسان این استارتاپ درباره راه اندازی این استارتاپ میگویند :

«‌با بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم پروژه‌هایی مانند نظربین در دنیا بسیار پرکاربرد است و استفاده می‌شود. ما مقالات مختلفی را مطالعه کردیم. در این مقالات به افرادی با نام ترول اشاره شده بود که در فضای مجازی با استفاده از جملات رکیک و توهین به اشخاص و عقاید بحث‌هایی را که در فضای مجازی راه می‌افتد، به هم می‌زنند‌ و شرکت‌های بزرگی روی این موضوع در دنیا کار می‌کنند تا این جملات و کلمات بی‌ربط و توهین‌آمیز را از محیط‌های مجازی حذف کنند. از طرف دیگر وضعیت فرهنگ ایرانی به واسطه استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام در حالت خوبی قرار نداشت و خدمتی که ما در نظر‌بین قصد داشتیم ارائه دهیم، به حفظ وجاهت فرهنگ ایرانی بسیار کمک کننده بود.

همچنین بسیاری از بیزینس‌های آنلاین هزینه زیادی را بابت نیروی انسانی صرف می‌کردند تا به صورت دستی کامنت‌های نامناسب را که در شبکه‌های اجتماعی‌شان تولید می‌شود، حذف کنند. از همین رو خدمتی که ما در نظربین بر پایه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ارائه می‌دادیم، می‌توانست بسیار برای این بیزینس‌ها کمک‌کننده باشد که با هزینه بسیار کمتر، سریع‌تر و ۲۴ ساعته بتوانند محتوای فضای مجازی خود را کنترل کنند.»

معرفی استارتاپ بهینه سازی محتوای اینستاگرام
معرفی استارتاپ بهینه سازی محتوای اینستاگرام
  •  نظربین چه کار می‌کند
در نظربین هم پردازش متن صورت می‌گیرد و هم پردازش تصویر. به این معنی که نه‌تنها کلمات و جملات نامطلوب از متون حذف می‌شوند، بلکه عکس‌های نامرتبط و مغایر با اصول اخلاقی نیز قابلیت رهگیری و حذف را دارند. در نظربین هم خدمات به بیزينس‌ها و هم خدمات به افراد ارائه می‌شود. در بخش ارائه خدمات به افراد، سلبریتی‌ها، اینفلوئنسرها و اشخاص عادی که صفحات بیزینس در اینستاگرام دارند، می‌توانند از خدمات استفاده کنند و همان خدمات پردازش متن و تصویر که به بیزینس‌ها ارائه می‌شود، به افراد فعال در اینستاگرام نیز ارائه می‌شود.
«‌بیزینس‌ها و افراد می‌توانند با ثبت‌نام در سایت ثبت درخواست کنند و بعد از آن از خدمات API برای صفحات مجازی خود استفاده کنند. خدمات برای بیزینس‌ها از ۶۰ هزار تومان ماهانه شروع می‌شود و یک پلن توافقی هم داریم که بسته به اینکه کسب‌وکار در چه مرحله‌اي قرار دارد و چقدر به استفاده از خدمات نیاز دارد، قیمت به صورت توافقی مشخص می‌شود.
خدمات اینستاگرام نیز قیمت‌ها به صورت توافقی تعیین می‌شود و براساس نیازی که سلبریتی‌ها دارند خدمات را در اختیارشان قرار می‌دهیم و به میزانی که صفحات آنها را تمیز می‌کنیم هزینه‌ها را مشخص می‌کنیم.»
تا‌کنون ۱۴۰ کسب‌وکار از خدمات استفاده می‌کنند. خدمات اینستاگرام نظربین به‌تازگی ارائه شده‌ و آنها حدود ۲۰۰ سلبریتی را در ماه اول برای خود هدف‌گذاری کرده‌اند. «‌برای ارائه خدمات به سلبریتی‌ها با اینستاگرام وارد مذاکره شدیم تا بتوانیم خدمات API را در صفحات اینستاگرام ارائه دهیم. با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم اینستاگرام خدمات مشابهی برای ارائه می‌داد ولی از هوش مصنوعی قدرتمندی استفاده نمی‌کرد و فقط کلماتی که از قبل برایش تعریف شده بود را حذف و مدیریت می‌کرد‌ و به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد به سمت یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برود البته در زبان انگلیسی. با این شرایط خدمتی که نظربین ارائه می‌دهد در واقع مزیتی برای اینستاگرام به حساب می‌آید که در زبان فارسی خدمات را ارائه می‌دهد.»
آنها دو رقیب جدی در ایران دارند. فروز فروتن می‌گوید کامنت ماینر و ریکامندر رقبای ایرانی آنها هستند. ولی او می‌گوید نوع خدماتی که آنها ارائه می‌دهند با هم متفاوت است. به عنوان مثال، او می‌گويد در ریکامندر حس جمله تشخیص داده می‌شود و براساس اینکه بار مثبت یا منفی دارد، تشخیص داده می‌شود. در صورتی که آنها کامنت‌ها را بررسی و پالایش می‌کنند و از نظر عملکردی با هم تفاوت دارند‌ و مزیت اصلی خود را در این می‌بینند که وابسته به زبان نیستند و می‌توانند همین سیستم را برای زبان‌های دیگر نیز استفاده کنند. علاوه بر این، قدرت پالایش تصاویر نیز از دیگر تفاوت‌های آنها با رقبا به حساب می‌آید. 

 

در سازین بخوانید:  تیکت‌پوینت

 

 

لینک های مرتبط:

جدیدترین استارت آپ های ایران | بهترین سایت های ایران | مقالات کسب و کار اینترنتی

رپورتاژ آگهی | ثبت سایت | تبلیغات اینترنتی | تبلیغات شبکه اجتماعی | طراحی وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *