روش ثبت کانال تلگرام در گوگل

معرفی کانال تلگرام به گوگل | ثبت کانال تلگرام در گوگل

روش ثبت کانال تلگرام در گوگل , چطور کانال تلگرام رتبه یک گوگل شود

 

روش ثبت کانال تلگرام در گوگل پرسشی است که تقریبا تمام صاحبان کانال های تلگرامی یا کانال ها در پیامرسان داخلی و شبکه های اجتماعی مثل صفحات اینستاگرام به آن نیاز دارند. در این مقاله روش صحیح و اصولی برای ثبت کانال یا پیج در جستجوگرهایی مانند گوگل یا یاهو را بصورت فنی آموزش میدهیم . قبل هر هر چیز بهتر است بدانید رتبه بالای کانال تلگرام در گوگل یا هر جستجوگر دیگری شاید موجب افزایش ممبر محسوسی نشود ولی در برندسازی و کسب شهرت کانال تلگرام حرفه ای شما یا هر رسانه اجتماعی دیگری تاثیر بسزایی دارد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

روش ثبت کانال تلگرام در گوگل

روش ثبت کانال پیامرسان های داخلی در گوگل

ثبت لینک کانال تلگرام را برای معرفی به گوگل در چه سایت هایی انجام دهیم؟

انواع ثبت کانال تلگرام در گوگل

ثبت کانال تلگرام در گوگل چه مزیتی دارد؟

روش افزایش رتبه کانال تلگرام در گوگل

 

صاحبان کانال و گروه ها بدانند :

اگر قصد ثبت لینک گروه یا کانالی را در جستجوگری مثل گوگل دارید قبل از هر کار ظاهر و محتوای کانال خود را بهینه سازی و زیبا کنید. حدالمقدور بهتر است قبل از ثبت لینک کانال یا ثبت لینک گروه به این واقف باشید که مخاطبان و جستجوکنندگان در موتورهای جستجوگر با محتوا سر و کار دارند و اگر محتوای کانال یا گروه شما با آنچه در نتایج جستجو آمده متفاوت باشد , عملا به جای تبلیغ یک عمل ضد تبلیغ انجام داده اید.

لوگو , محتوای کانال , حداقل تعداد اعضای گروه یا کانال و پست های آخر کانال یا گروه خود را مشابه یکی از رقبای موفق خود در شبکه های اجتماعی طراحی و منتشر کنید تا افزایش عضو واقعی کانال یا گروه شما با این شیوه بخوبی انجام و در نهایت به هدف نهاییتان که برندسازی و کسب شهرت برای رسانه تان است رسیده باشید.

 

افزایش رنک در گوگل | بهینه سازی سایت
روش معرفی کانال تلگرام به گوگل | چطور کانال تلگرام را به گوگل معرفی کنیم ؟

 

ثبت لینک کانال تلگرام در گوگل از طریق یک سایت واسط انجام میشود. در واقع شما برای ثبت و معرفی کانال به گوگل بایستی اطلاعاتی مانند لوگو , کلمات کلیدی , عنوان و متن خلاصه ای از معرفی کانال تلگرام خود را در اختیار سایت قرار دهید تا به عنوان یک رپورتاژآگهی رسانه شما را معرفی کند. البته وب سایت و رتبه صفحه ای که قرار است در آن معرفی شوید بسیار مهم است.

اطلاعات لازم برای معرفی کانال تلگرام به گوگل :

  • عنوان کانال تلگرام

  • توضیح درباره کانال تلگرام

  • تصویر لوگوی کانال تلگرام یا اسکرین شات از کانال

  • کلمات کلیدی اصلی ( بین 8 تا 10 کلمه ترکیبی )

  • لینک اصلی کانال ( لینک جوین مناسب نیست)

عنوان کانال تلگرام

عنوان کانالی که قصد ثبت آنرا دارید بهتر است با اصلی ترین موضوعی که در آن فعالیت میکنید مرتبط باشد مگر آنکه آنقدر برند مشهوری باشید که نیازی به اینکار نباشد ولی اگر کانال تلگرام شما تعداد اعضایی کمتر از 10 یا 5 هزار عضو دارد و تازه شروع به فعالیت کرده اید بهتر است نام کانال شما ترکیبی از اصلی ترین کلمه کلیدی باشد. مثلا اگر یک آژانس هواپیمایی هستید میتوانید از نام ” فروشگاه بلیط هواپیما ” استفاده کنید یا ” قیمت بلیط هواپیما ” و اگر اصرار دارید حتما نام آژانس شما در عنوان باشد نام کانال خود را ترکیبی بگذارید, مثلا ” آژانس فروش بلیط پرهان ” 

توضیح مناسب درباره کانال تلگرام

بهترین توضیح برای افزایش رتبه صفحه معرفی کانال شما در گوگل یا سایر جستجوگر ها یک توضیح کوتاه حداکثر 3 خطی با حداکثر 100 تا 150 کلمه است . توضیحی که برای معرفی کانال تلگرام خود مینویسید باید بتواند با کمترین کلمات بیشترین ارتباط را بین واژه های کلیدی شما نشان دهد و کاربر با مطالعه آن متوجه اصل مطلب شود. در ثبت کانال های تلگرامی برخی کاربران اینکار را به سایت ثبت کننده یا با کپی کردن مطالب دیگران انجام میدهند که کاملا اشتباه است. سعی کنید خودتان چند جمله مناسب درباره کانال خود بنویسید و اگر هم نمیتوانید پس توقعی روی افزایش رتبه کانال در گوگل نداشته باشید.

اگر مشاور سئو دارید که بابت اینکار به اون هزینه پرداخت کرده اید میتوانید از این گزینه هم برای نوشتن یک متن حرفه ای درباره موضوع کانال خود استفاده کنید.

ارسال لوگو یا عکس

تصویر لوگوی با کیفیتی با سایز حداقل ( 250در250 ) بهمراه یکی دو تصویر با کیفیت و البته مرتبط با موضوع برای نمایش بین مطالب در صفحه معرفی کانالتان نیز در ارتقای نتایج جستجوی کاربران کمک میکند. بهتر است تصاویر با کیفیت باشد و حدالمقدور از ارسال عکس نوشته یا تصاویر بهم ریخته و شلوغ خودداری شود ( هیچ کاربردی در جستجوی گوگل ندارد )

کلمات کلیدی مناسب برای گوگل چیست؟

واژه ها و کلمات کلیدی که احتمال افزایش رتبه آن در گوگل بیشتر است را ارسال کنید. بطور مثال واژه ای مثل ” ثبت لینک ” یا ” خرید بلیط ” تقریبا محال به نظر میرسد. وقتی شما با ثبت لینک کانال تلگرام خود با یک هزینه جزئی بخواهید با هزینه های میلیونی روزانه و ماهانه سایت هاییکه در جستجوگرها انجام میدهند رقابت کنید , تقریبا محال است , برای همین  راه حل زیر پیشنهاد میشود :

کلمات کلیدی ترکیبی شامل دو یا سه کلمه که کمتر توسط کاربران جستجو میشود را در ابتدا انتخاب کنید و اگر رتبه کانال شما در گوگل با این واژه ها ارتقا یافت بطور مداوم واژه ها را کوتاه تر و سخت تر کنید.  برای اینکه بتوانید این روند را بطور مداوم انجام بدهید باید یک وب سایت یا وبلاگ داشته باشید و با توجه به اینکه اغلب صاحبان کانال های تلگرام یا صفحات اینستاگرام تمایلی به طراحی سایت یا ساخت وبلاگ ندارند برای همین هم بهتر است برای هر مرحله که واژه های شما پیشرفت میکند دوباره اقدام به ثبت کانال تلگرام در گوگل نمایید و واژه های کلیدی جدیدی تعریف کنید.

هماهنگی میان برچسب , کلمات کلیدی , عنوان و توضیحات

سعی کنید برخی واژه ها در برچسب ها , کلمات کلیدی و توضیحات و عنوان یکسان باشد. این هنر شماست که چطور اقدام به اینکار کنید.

ثبت لینک کانال

در صفحه معرفی کانال تلگرام به گوگل لازم است لینک اصلی برای ورود کاربران و لینک برای مشاهده توسط کاربران وجود داشته باشد. لینک اصلی کانال میتواند مطابق مثال باشد ( مثال : http://t.me/sazin ) و اگر همین لینک روی نام و عنوان کانال نیز درج میشود تا کاربران با لمس و کلیک روی آن وارد کانال شوند.

 

در سازین بخوانید:  جدید ترین تکنیک های سئو در سال 2018 کدامند ؟

 

بهترین هشتگ ها در تلگرام
معرفی کانال تلگرام به گوگل | ثبت کانال تلگرام در گوگل | رتبه یک گوگل برای کانال تلگرام

معرفی کانال ها به گوگل هیچ فرقی باهم ندارند. در واقع کانال شما چه در پیامرسان خارجی باشند و یا در پیامرسان داخلی , پروسه ثبت لینک یکسان است و فقط لینک ورود کاربران متفاوت است از اینرو اگر در  پیامرسان داخلی مثل گپ یا بیسفون و … کانال تلگرامی دارید که میخواهید آنرا به گوگل معرفی کنید بایستی دقیقا پروسه ثبت کانال در گوگل را طی کنید.

 

اصولا ثبت لینک در سایت هاییکه رنک بالایی در گوگل یا الکسا دارند و هزینه کمی برای ثبت کانال شما دریافت میکنند موثر تر است . اما اینکه چطور فهرست سایت هایی معرفی کانال تلگرام را بیابید کمی زمان بر است . یکی از سرویس های سازین معرفی کانال های تلگرام در فهرست بهترین کانال های تلگرام ایران است که در آن شما یکبار هزینه ثبت لینک را پرداخت کرده و صفحه ای بصورت دائمی با اطلاعات معرفی کانال شما در اختیارتان قرار میگیرد. این صفحه میتواند یک لینک یا چند لینک را بطور همزمان در خود داشته باشد که البته هزینه آن متفاوت است . برای اقدام روی ثبت کانال تلگرام کلیک کنید.

 

ثبت کانال تلگرام در گوگل بطور مستقیم ممکن است چون برخلاف وب سایت ها و سایر شبکه های اجتماعی محیط فعالیت پیامرسان ها و گوگل متفاوت است , با این حال توضیح دادیم که راه ثبت کانال در گوگل ایجاد یک صفحه اختصاصی در یکی از سایت هایی است که به شما اجازه ثبت لینک کانال تلگرام تان را بهمراه توضیحات , عکس و کلمات کلیدی را میدهد. به جز اینکه شما میتوانید در سایت ثبت کانال تلگرام اقدام به ثبت لینک نمایید میتوانید از سایت هایی با عنوان لینکدونی برای ثبت رایگان لینک کانال تلگرام بهره ببرید. البته تاثیر لینکدونی ها به دلیل نوع کارشنان و عدم ایجاد یک لینک اختصاصی برای کانال نسبت به معرفی کامل در یک سایت تخصصی بسیار کمتر است .

راه دیگر ایجاد وبلاگ در سایت های وبلاگ دهی است . اینکار ممکن است کمی زمان بر باشد و نیاز به کمی تبحر داشته باشد با این حال ایجاد وبلاگ اختصاصی برای کانال یا صفحه اینستاگرام تان بی تاثیر نیست , به شرطی که حداقل چند پست با محتوای غیر کپی شده و تازه در آن بهمراه تصویر و توضیح و لینک کانال خود منتشر کنید و هر از گاهی مطالب وبلاگ خود را بروز کنید. ( میدانیم که اینکار بسیار وقت گیر خواهد بود )

راه دیگر طراحی وب سایت اختصاصی است . طراحی سایت ممکن است با هزینه کم یا زیاد انجام شود و این بستگی به شرکت طراحی وب و امکانات سایت دارد. البته راه اندازی سایت از وبلاگ هم وقت گیر تر است و هزینه نسبتا بالایی خواهد داشت , با این حال اگر قصدتان معرفی حرفه ای کسب و کارتان به گوگل باشد بهتر است برای طراحی وب سایت ارزان ( با حداقل امکانات ) اقدام کنید . در این حالت حداقل 3 تا 5 صفحه اطلاعات در سایت تان منتشر میکنید و به مروز همین سایت را به عنوان مرجع معرفی کسب و کارتان میتوانید معرفی کنید.

 

در سازین بخوانید:  لیست دیتاسنترهای ایران

برخی واژه ها توسط کاربران صدها , هزاران و میلیون ها بار در گوگل جستجو میشوند و همین تعداد جستجوی کاربران روی واژه ها , ارزش و قیمت آن را تعیین میکند. فضای جستجوی گوگل رقابت بالایی را میان کسب و کارها برای افزایش رتبه سایت یا صفحه شان بوجود آورده است . اولین گام حضور شما در فهرست صفحات نتیجه جستجو است . منظور اینست که حتی اگر در صفحه 20 یا 30 دیده نشوید با ثبت لینک کانال یا ثبت لینک پیج اینستاگرام شما در مدت زمان کوتاهی در میان صفحات نتایج جستجو دیده میشوید و تازه بعد از این کارتان شروع میشود.

بعد از آنکه گوگل لینک کانال یا پیج شما را شناسایی کرد برای افزایش رتبه لینک در گوگل باید تلاش کنید. شرکت های سئو و بهینه سازی سایت و شرکت های تبلیغات اینترنتی میتوانند برای افزایش رتبه صفحه اختصاصی تان به شما کمک کنند. در واقع هر چقدر بتوانید بازدید صفحه معرفی کانال خود را بیشتر کنید , اگر این صفحه تنظیمات درستی برای بهینه سازی و سئو انجام داده باشد در مدت زمان کوتاهی رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل کمتر میشود. هدفگذاری کنید ابتدا به 10 صفحه اول بعد به 5 صفحه اول و 3 صفحه و در نهایت صفحه نخست باشد.

 

به دست آوردن رتبه یک گوگل تقریبا آرزوی هر سایت یا رسانه ایست تا بتواند اهمیت محتوایش را به کاربران جستجوکننده نشان دهد. اینکه  چطور رتبه یک گوگل شویم و چه نکاتی را باید رعایت کنیم , مسیر اصلی بازاریابی و تبلیغات ما را تعیین میکند. یک قانون کلی وجود دارد و آن انتشار محتوای روزانه و تازه بدون کپی کردن از دیگران است .

بعد از آنکه از کیفیت محتوای کانال تلگرام خود و ایجاد هماهنگی و زیبایی در استفاده از تصاویر , لوگو ها و … مطمئن شدید حالا نوبت به معرفی کانال به گوگل میرسد. ثبت کانال تلگرام تنها در سایت هایی موثر خواهد بود که خود سایت ها رنک بالایی در گوگل داشته باشند و فقط سایت ثبت لینک نباشند.

ثبت لینک کانال های تلگرام یا گروه های تلگرام در سایت های لیندونی هیچ ارزش تبلیغاتی ندارد . بهتر است برای معرفی کانال تلگرام خود از سفارش رپورتاژآگهی ( معرفی متنی کامل رسانه خود به همراه عکس و لینک بصورت دائمی ) و یا ثبت لینک کانال در بانک کانال های ایرانی استفاده کنید.

برای افزایش رتبه کانال تلگرام در گوگل چه کنیم ؟

صفحه ای که در سایت برای معرفی کانال شما ایجاد شده است را در گروه ها و کانال های تلگرامی معرفی کنید و تا میتوانید بازدید واقعی صفحه معرفی کانال خود را افزایش دهید . هر چقدر بازدید واقعی صفحه شما در سایت بیشتر شود , رتبه گوگل شما نیز افزایش می یابد.

برای افزایش بازدید لینک اختصاصی معرفی کانال تان راه های مختلفی وجود دارد که تبلیغات کلیدی , ارسال نوتیفیکیشن تبلیغاتی , استفاده از سرویس های افزایش بازدید سایت , تبلیغ در کانال های پربازدید و معتبر از بهترین شیوه هایی است که در افزایش رتبه لینک شما در گوگل تاثیر بسزایی دارد.

 

در سازین بخوانید:  افزایش رنک سایت در گوگل ( 22 روش افزایش رنک سایت در گوگل )

 

نتیجه گیری درباره معرفی کانال ها و گروه ها به گوگل

آنچه بالاتر توضیح دادیم درباره معرفی کانال ها و صفحات شبکه اجتماعی به گوگل و سایر جستجوگرهاست و برای معرفی پیج اینستاگرام به گوگل یا معرفی صفحه توییتر به گوگل یا صفحه یوتیوپ یا توییتر و .. کاربرد دارد .
بطور خلاصه ؛  کانالی با محتوای جذاب و زیبا بسازید. محتوای کانالتان را بروزرسانی کنید. ( برای استاندارد سازی کانال سعی کنید کانال های موفق ایرانی که اعضای زیادی دارند را رصد کنید و الگوهای درست بگیرید ) و بعد لینک کانال خود را در سایت های تخصصی , سایت خبری , سایت هاییکه بخش معرفی کانال های ایرانی را دارند … به ثبت رسانده و با توضیحات و کلمات کلیدی مناسب در اینگونه سایت ها یک لینک اختصاصی برای خودتان بسازید. ( مثال لینک اختصاصی :  معرفی کانال نیوز365 ) بازدید لینک اختصاصی معرفی کانال تان را افزایش دهید. با استفاده از تبلیغات واقعی بازدیدکننده واقعی صفحه اختصاصی تان را افزایش دهید تا بتوانید سرعت افزایش رتبه صفحه تان را در گوگل زیاد کنید . این روند تا را تا رسیدن به موفقیت ادامه دهید و سعی کنید در طول مسیر موفقیت کانال تلگرام خود از آموزش های شبکه اجتماعی استفاده کنید.

 

چنانچه نظری درباره این مقاله دارید با ما در میان بگذارید . برای معرفی کانال تلگرام خود به گوگل از لینک ثبت کانال تلگرام در گوگل استفاده کنید .

 

 

 

 

منبع : دپارتمان بازاریابی اینترنتی سازین

 

 

 

بهترین کانال های تلگرام  |  بهترین کانال های خبری بهترین پیامرسان های ایران | بهترین سایت های ایران | بهترین استارتاپ های ایران