تعداد عضو بهترین شبکه های اجتماعی جهان چقدر است؟

بهترین شبکه های اجتماعی

آمار پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی جهان

درصد رشد تعداد کاربران شبکه های اجتماعی از لحظه آمارگیری هر لحظه تغییر میکند ولی بطور معمول رشد تعداد کاربران شبکه های اجتماعی محبوب در جهان ثابت است و به دلیل سود بالای این شبکه های از تبلیغات و وابسته بودن اتفاقات مهم سیاسی , اجتماعی و اقتصادی رقابت میان شبکه های اجتماعی آنقدر زیاد است که به ندرت رتبه یک شبکه اجتماعی در فهرست رنکینگ ۱۰ شبکه اجتماعی اول جهان جابه جا میشود . آمار تعداد کاربران شبکه های اجتماعی پرطرفدار به کارشناسان هوشمند بازاریابی و تبلیغات در سطح کلان کمک میکند تا استراتژی بهتری را برای جذب و هدایت کاربران به سوی محصول یا خدمتی خاص طراحی کنند. در ایران تعداد افراد مجربی که در حوزه تبلیغات شبکه اجتماعی تخصص دارند به انگشتان دست هم نمیرسد ولی همین افراد از این آمارها برای طراحی مدل تبلیغات آنلاین مشتریانشان بهترین استفاده را خواهند کرد.

در میان شبکه های اجتماعی فیسبوک با بیش از ۱٫۸ میلیارد کاربر فعال با اختلاف زیادی همچنان محبوب ترین شبکه اجتماعی در جهان محسوب می شود. اگر غول رسانه های اجتماعی را به صورت کشور در نظر بگیریم، فیسبوک می تواند حتی بزرگتر از چین باشد. ولی این را باید در نظر گرفت که فیسبوک در تمام کشورها، جزو محبوب ترین رسانه اجتماعی محسوب نمی شود. در کشورهای بزرگ زیادی -از جمله چین و روسیه- فیسبوک محبوبیت کمتری نسبت به بقیه شبکه های اجتماعی دارد.

نقشه زیر محبوبیت شبکه های اجتماعی را در کشورهای مختلف را نشان می دهد

در سازین بخوانید:  نحوه افزایش فالوور در توییتر
آمار محبوبیت شبکه های اجتماعی در کشورها
آمار محبوبیت شبکه های اجتماعی در کشورها

این نقشه با استفاده از داده های ترافیکی از سایت هایی نظیر الکسا (Alexa) و سیمیلاروب (SimilarWeb) گرفته شده است. این داده ها نشان می دهند که همچنان فیسبوک محبوب ترین شبکه اجتماعی در ۱۱۹ کشور از ۱۴۹ کشور می باشد. از اوایل سال ۲۰۱۶، لینکداین (LinkedIn) محبوبیت زیادی در برخی کشور های آفریقایی پیدا کرده است. اینستاگرام (Instagram) که متعلق به فیسبوک می باشد نیز در کشورهایی نظیر ایران، بوتسوانا، موزامبیک، نامیبیا، و اندونزی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همانطور که در نقشه بالا هم نشان داده شده است ایران تنها کشور در منطقه است که اینستاگرام بیشترین محبوبیت را دارد.

شبکه های اجتماعی VKontakte که به اختصار VK و Odnoklassniki که به اختصار OK.ru نامیده می شوند، نیز محبوبیت هایی پیدا کرده اند. این شبکه ها متعلق به گروه Mail.ru روسیه می باشند. در کشور چین که فیسبوک، توییتر، و اینستاگرام همگی در اکثر مناطق این کشور مسدود هستند، QZone شبکه اجتماعی است که با ۶۳۲ میلیون کاربر فعال بیشترین کاربر را در این کشور دارد. ژاپن تنها کشور در جهان است که توییتر محبوب ترین شبکه اجتماعی در آن می باشد.

نقشه زیر تعداد کاربران شبکه های اجتماعی را نشان می دهد.

تعداد اعضای بهترین شبکه های اجتماعی
تعداد اعضای بهترین شبکه های اجتماعی

همانطور که در شکل نشان داده شده است تلگرام در انتهای لیست و چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. در اکتبر سال ۲۰۱۳ تلگرام روزانه در حدود ۱۰۰ هزار کاربر فعال داشت. در ۲۴ مارس ۲۰۱۴، تلگرام اعلام کرد که کاربران فعال این شبکه اجتماعی به عدد ۳۵ میلیون در ماه و ۱۵ میلیون در روز رسیده است.

در سازین بخوانید:  پاولوک: مچ‌بندی که اگر بیش از حد خرج کنید به شما شوک الکتریکی می‌دهد!

این شبکه اجتماعی محبوبیت زیادی در کشورهایی نظیر ایران، ازبکستان، آلمان و روسیه دارد. زمانی رتبه اول محبوبیت در ایران به وایبر تعلق داشت و بعد از مسدود و کند شدن این شبکه پیام‌رسان، همه به تلگرام کوچ کردند. محبوبیت این شبکه در ایران به اندازه ای است که ۱۲ درصد پهنای باند اینترنت کشور صرف آن می‌شود و به روایتی تا به امروز ۴۲ میلیون کاربر در ایران دارد.

تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس، پاول دورف، اداره می‌شود.