بهترین شرکت طراحی سایت را چطور انتخاب کنم ؟

شرکت طراحی سایت | بهترین شرکت های طراحی وب سایت

چطور یک شرکت طراحی وب سایت خوب را بشناسم؟

انتخاب شرکت طراحی وب معتبر و با سابقه دغدغه بسیاری از صاحبان کسب و کار و کسانی است که قصد راه اندازی وب سایت شان را دارند. در طراحی وب سایت و اجرای پروژه های تحت وب اصولا دو نکته با اهمیت است :

اولین اصل انتخاب صحیح یک شرکت طراحی وب سایت است . مهم نیست شرکتی که راه اندازی سایت شما را انجام میدهد در شهر شما باشد یا خیر بلکه مهمترین نکته اینست که طراح وب سایت تان بتواند از عهده سفارش شما بخوبی برآمده و شما از تجربه , تخصص و مشتری مداری این شرکت طراحی اطمینان حاصل کرده باشد.

دومین اصل درک صحیح مشتری از چهارچوب ها و شرایط سفارش طراحی وب و البته اجرا و شروع به استفاده کاربران از یک پروژه تحت وب تعاملی است که در مقاله ای جداگانه به ” روش صحیح سفارش طراحی وب خواهیم پرداخت .

شیوه انتخاب شرکت طراحی وب جهت راه اندازی وب سایت چیست؟

مسلما یکی از راه های آشنایی با بازار طراحی وب و طراحان وب سایت , استفاده از جستجوگرهایی مانند گوگل است . ولی بسیاری از مشتریان از سایت هایی که توسط شرکت هاییکه در گوگل یافته اند راضی نیستند, پس راه حل برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت استاندارد که بتواند نیازهای ما را برآورده سازد و از خدمات وب سایت این شرکت سالیان سال استفاده کنیم چیست؟ فرقی نمیکند شما صاحب یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی باشید و یا قصد سفارش طراحی وب سایت خود را داشته باشید, شناخت نکاتی برای انتخاب شرکت معتبر طراحی وب به شما کمک میکند تا در هر مرحله از شروع یا توسعه وب سایت تان بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید. در این مقاله تلاش کرده ایم به نکاتی بپردازیم که موجب میشود شما انتخاب دقیق تر و صحیح تری را انجام دهید :

فهرست شرکت های طراحی سایت

برای یافتن فهرستی از شرکت های طراحی وب از گوگل کمک بگیرید. در نتایج جستجو از بین ۱۰ صفحه نخست وب سایت شرکت های طراحی سایت را بررسی کنید و آن دسته از سایت هاییکه ( حداکثر ۱۰ الی ۱۵ سایت ) دارای استاندارد های اطمینان بخشی مانند ( بخش ارتباط با ما , پشتیبانی فعال , ترکیب رنگی و فونت هماهنگ و معرفی نمونه سایت های طراحی شده …) هستند را انتخاب کرده و لینک شان ذخیره کنید تا بتوانید بعدا مجددا به فهرست سایت های انتخاب شده مراجعه کنید.

آموزش طراحی وب سایت | آموزش طراحی وب

بررسی سایت شرکت طراحی سایت

وب سایت شرکت طراحی سایت بخودی خود باید استاندارد هایی را دارا باشد , بطور مثال باید در موبایل , تبلت و کامپیوتر بشکل واکنشگرا برای مخاطب بصورت خودکار قابل مشاهده باشد و یا از لحاظ گرافیکی اصول اولیه چیدمان و رنگ ها و تصاویر را رعایت کرده باشد. البته منظور از بررسی گرافیکی سایت شرکت طراحی سایت نزدیکی آن به سلیقه شما نیست , بلکه منظور فقط رعایت اصول اولیه طراحی گرافیکی , سرعت لود صفحات و چیدمان بخش های مختلف وب سایت است, چراکه سلایق طراحی وب گوناگون است و مسلما کار یک شرکت طراحی وب اینست که دقیقا مطابق سلیقه شما قالب گرافیکی سایت تان را طراحی کند .

شماره ثبت شرکت را بررسی کنید

با مراجعه به بخش درباره ما وب سایت هاییکه انتخاب کرده اید مسلما چند گزینه حذف میشوند. یک شرکت طراحی وب همانطور که از نامش پیداست باید یک شرکت ثبت شده باشد .شرکت های ثبت شده مسئولیت پذیرترند و برای رقابت در بازار خدمات سایت ناچار به رعایت قوانین و مقررات صنف و البته اصول اولیه برای طراحی چارت سازمانی درست هستند. با مشاهده روزنامه رسمی و تطبیق آن با نام شرکت خیالتان از بابت رسمی بودن شرکت مورد نظر راحت میشود.

شرکت طراحی وب

بخش تماس با ما و پشتیبانی شرکت طراحی وب را بررسی کنید

صفحه تماس با ما و بخش پشتیبانی و راه های ارتباطی و ساعات تماس با واحدهای مختلف شرکت را در سایت شرکت بررسی کنید. درست است که شما به بخش فروش یک شرکت سفارش میدهید ولی برای ادامه کار با واحد طراحی وب , پشتیبانی و البته مدیران مجموعه ممکن است کار داشته باشید و بدون شک شرکتی که امکان تماس تلفنی با مدیران واحد های مختلف یا مدیرعامل خود را حتی برای چند لحظه نداشته باشد, ارزش خرید کردن هم ندارد.

درست است که طراحی وب یکبار انجام میشود ولی مطابق آمار بیش از ۹۰ درصد از صاحبان سایت ها در کمتر از چند ماه نیاز به آموزش یا پشتیبانی و مشاوره خواهند داشت. بررسی کنید وعده های اعلام شده در سایت شرکت طراحی با آنچه انجام میدهند همخوانی داشته باشد , این یعنی از طریق راه های ارتباطی گفته شده و مطابق ساعات اعلام شده قبل خرید بایستی پاسخگوی شما بعنوان مشتری باشند و مشاوره صحیحی را به شما ارائه دهند.

در سازین بخوانید:  آموزش کسب درآمد در اینستاگرام

بهترین سایت های ایران

نمونه پروژه های انجام شده و مشتریان را بررسی کنید

اگر به دنبال یک شرکت طراح سایت مجرب باشید , پس باید برخی از پروژه های اجرا شده طراحی سایت , فروشگاه اینترنتی و پورتال های اطلاع رسانی شرکت مورد نظر را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید این شرکت توان اجرای نیازهای شما را از نظر فنی و گرافیکی دارد یا خیر ! سایت شرکت طراحی وب دارای بخش معرفی مشتریان و نمونه پروژه های طراحی میباشد. برای اطمینان بیشتر در مورد جزئیات پروژه ها هم میتوانید حین مشاهده و بررسی با کارشناس فروش خدمات طراحی سایت شرکت تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید تا مطمئن شوید خدمات ارائه شده با آگاهی و تسلط توسط کارشناسان فروش برای شما توضیح داده میشود.

هزینه طراحی سایت

گاها برای آگاهی از تعرفه طراحی سایت اینقدر قیمت های گوناگون به ما اعلام میشود که گیج میشویم. خوب است بدانید شرکت های استاندارد طراحی وب که ثبت شده هم هستند معمولا تعرفه قیمت مشابهی دارند. این بدان معناست که اگر تمام مراحل فوق را طی کرده اید و از فهرست کاندیدهای خود به چند شرکت ثبت شده رسیده اید , پس تفاوت زیادی میان قیمت های اعلامی پیدا نمیکنید مگر آنکه نوع و شیوه و زمان خدماتی که به شما ارائه میدهند متفاوت باشد.

قیمت طراحی سایت را چه چیزاهایی تعیین میکند؟

تعرفه خدمات طراحی سایت را مواردی مانند نوع سیستم مدیریت محتوا , فروشگاه ساز یا پورتال , طول مدت پشتیبانی و گارانتی , مواردی که در حین پشتیبانی و گارانتی به شما ارائه میشود و البته امکانات اختصاصی که سایت مورد نیاز شما هست تعیین کننده اصلی قیمت خواهد بود.

توضیح : البته در طراحی سایت هم مانند سایر کسب و کارها هستند شرکت هاییکه بخاطر هزینه هایشان که هیچ ربطی هم به مشتری ندارند , تعرفه های خود را بالاتر اعلام میکنندو یا برعکس هستند اشخاصی که طراحی سایت انجام میدهند و خود را به عنوان شرکت معرفی کرده و قیمت های بسیار ارزان و شک برانگیزی اعلام میکنند که بدون شک سفارش ساخت سایت تان به هر کدام اشتباه محض است. کافیست شما به حاشیه نپردازید و تنها به نکات فنی , سایت شرکت طراحی سایت و بررسی نکات مهم در انتخاب طراح وب بپردازید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

شرکت طراحی وب | شرکت طراحی سایت

شرکت های طراحی سایت چند دسته اند

شرکت های مشهور : در طراحی وب هم مانند هر محصول یا خدمت دیگری شرکت هایی هستند که خدمات استانداردی را به شما ارائه میدهند ولی با هزینه بسیار بالاتر , آنهم بخاطر شهرت یا سابقه شان . البته بخشی از شرکت های مطرح و خوشنام هم هستند که تعرفه مناسب و منصفانه ای برای طراحی سایت اعلام کرده و سالهاست با همین شیوه به شهرت رسیده اند. جالب است بدانید گاها شرکت های طراحی سایت مشهوری دیده شدند که بااستفاده از سایتساز رایگان برای مشتریانشان وب سایتی را پیاده سازی میکنند و از او هزینه میلیونی دریافت میکنند و این تنها به دلیل عدم آگاهی و تحقیق خریدار و یا عدم دریافت مشاوره خریدار از از کارشناس بی طرف است.

شرکت های فعال غیر مشهور : شرکتی که بتواند پروژه شما را انجام دهد ولی شما آنرا در صفحات اول گوگل نیافته باشید و قیمت , پشتیبانی و سرویس مناسبی را به شما ارائه دهد را شرکت غیر برند مینامیم. البته چنین شرکت هایی خیلی زود به به شهرت میرسند چراکه تمام ویژگی های رضایت مشتری و رشد و کسب و کارشان را رعایت میکنند.

اشخاصی که طراحی سایت میکنند : سایت هایی هستند که توسط یک یا دو نفر اداره میشود و با هزینه های نازل اقدام به طراحی سایت میکنند. دلیل قیمت پایین هم مشخص است. استفاده از سایتساز رایگان , میزبانی وب بی کیفیت و ارزان , ارائه خدمات بدون استخدام نیروی پشتیبانی یا فروش و اطمینان دادن های بدون ضمانت و روی هوا به مشتریان … که همه از دلایل قیمت پایین اینگونه طراحان وب سایت است . به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم برای طراحی سایت تان به اشخاصی که ادعای ارائه اینگونه خدمات را میکنند سفارش دهید.

در سازین بخوانید:  مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی

توضیح : هدف شما از راه اندازی سایت مسلما راه اندازی یک کسب و کار یا رونق یک کسب و کار است . کارشناسان بازاریابی آنلاین همگی بر این باورند کسب و کار آنلاین همانند فضای واقعی نیازمند , ویترین , تغییر و بروزآوری و نوآوری است. این بدان معناست که راه اندازی یکباره سایت هیچ منفعتی برایتان ندارد , بلکه اصل ماجرا پس از راه اندازی سایت است که تقریبا ۹۰% کسانی که برای اولین بار قصد سفارش سایت دارند از آن بی خبرند و فکر میکنند طراحی سایت یعنی یکبار پولی را پرداخت کنند و بعد سایتی ساخته و تحویل شان شود!! اگر چنین تفکر اشتباهی را تغییر دهیم مسلما سابقه شرکت طراحی سایت و البته سرویس هاییکه برای مدیریت سایت یا بهینه سازی سایت و افزایش رنک وب سایت مان پس از راه اندازی وب سایت برایمان در نظر گرفته اند برایمان مهم میشود.

طراحی سایت واکنشگرا | طراحی وب سایت واکنشگرا

پشتیبانی ۲۴ساعته برای شرکت طراحی سایت لازم است!

خدمات پس از فروش یا حین فروش از ویژگی های اصلی یک شرکت خدماتی است. بطور معمول شرکت های طراحی سایت از ابزار ارتباطی جدید برای ارتباط با مشتریان و پاسخگویی به آنها جهت ارائه راهکار و یا ارائه مشاوره استفاده میکنند , برخی از این ابزار عبارتند از : تیکتینگ ( ثبت درخواست و دریافت شماره پیگیری ) , پاسخگویی تلفنی , پاسخگویی از طریق ایمیل , پاسخگویی از طریق پیامرسان های موبایلی , پاسخگویی از طریق موبایل برای مواقع ضروری بصورت پیامک یا مکالمه تلفنی
پس از بررسی ابزار پشتیبانی یک شرکت طراحی باید عملکرد آنرا آزمایش کنید. میتوانید برای چند سوال از طریق گفتگوی آنلاین و یا حتی تلفنی با واحد فروش یا پشتیبانی شرکت در ارتباط باشید و میزان تسلط به امور فنی و نحوه پاسخگویی و نوع برخورد کارشناسان و اپراتورهای شرکت را ارزیابی کنید.

 

ارزیابی فنی و تخصصی شرکت طراحی وب

تبلیغات آنلاین | بازاریابی آنلاین

هیچ کدام از سایت هاییکه هم اکنون به موفقیت رسیده اند کار خود را ساده , سطحی و تستی شروع نکرده اند. این نکته را برای آن یادآور شدیم که اگر به ساخت سایت تان همانند راه اندازی یک کسب و کار در محیط واقعی ( خرید ملک , دکوراسیون , تجهیزات , استخدام نیروی انسانی , مدیریت …) نگاه کنید , دیگر سفارش ساخت سایت تان را به هر سایت یا شخصی که مدعی مهارت های لازم است نخواهید سپرد. طراحی وب سایت نیاز به آنالیز دقیق نیازهای خریدار , طراحی قالب اختصاصی , ارائه اطلاعات دقیق در رابطه با تکنولوژی برنامه نویسی , بستر مناسب نصب و راه اندازی وب سایت ( میزبانی وب , سرور مجازی یا سرور اختصاصی ) و خلاصه ارائه تمام پیش بینی های لازم به خریدار را دارد و اگر شرکت طراحی وب سایت را انتخاب کنید که از ساخت سایت فقط به شما بگوید ” باشه براتون طراحی میکنم , هزینه اش میشه اینقدر ” پس مسلم بدانید آن سایت برای رسیدن به هدف شما که مسلما کسب موفقیت در کسب و کارتان است مناسب نیست.

طرح ها و قالب های متنوع گرافیگی سایت های رقیب تان را ببینید و ایده بگیریدویا از شرکت طراحی وب بخواهید قبل از شروع طراحی وب آرشیو کاملی از قالب های اختصاصی سایت هایی را که توانایی اجرای آنرا مطابق بودجه شما دارد را به شما نشان دهد تا از طرح ها و انواع چیدمان ها برای طراحی سایت خودتان الگو و ایده های جدید بگیرید.

ارزیابی اطلاعات فنی کارشناسان فروش و بازاریابی یک شرکت طراحی وب کار سختی نیست , فرض کنید میخواهید مونیتور بخرید یا میخواهید یک پرینتر بخرید, شما سوالات کلی تان را بپرسید تا تا بطور کامل توجیه نشدید به سوال پرسیدن راجب هاستینگ , سایتساز مورد استفاده , تکنولوژی اجرای ماژول ها , زمان پایان پروژه , استفاده از منابع سرور در صورت افزایش مخاطب سایت و … صدها سوال هست که قبل سفارش میتوانید از کارشناس فروش یک شرکت بپرسید تا اطلاعات فنی و صبوری و نحوه پاسخگویی اش را محک بزنید.

ارزیابی تسلط شرکت طراحی وب روی تبلیغات آنلاین , بازاریابی آنلاین

تبلیغات و بازاریابی سایت پس از طراحی وب مهمترین بخش برای اطلاع رسانی و افزایش مخاطبان سایت است. سایت شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت را بررسی کنید و سرویس های تولید و مدیریت محتوا , پشتیبانی وب سایت و شیوه های تبلیغات و بازاریابی ارائه شده در وب سایت را ارزیابی کنید. شرکت هاییکه سرویس های متنوع تبلیغات آنلاین را بشکل مستقیم ارائه داده باشند تمام خدمات خود را با تعرفه و جزئیات بر روی سایت شان منتشر میکنند و تنها با نوشتن چند خط و جمله اکتفا نمیکنند.

در سازین بخوانید:  روش راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی موفق

توضیح: یک شرکت حرفه ای طراحی سایت به دلیل رقابت جدی که در کسب و کار خود با سایر شرکت های طراحی سایت دارد اگر در حوزه ای تخصص داشته باشد و فعال باشد اطلاعات کامل و دقیقی را روی سایت خود منتشر میکند. اگر خدماتی در یک سایت با یک جمله یا یک دکمه یا تصویر معرفی شده باشد این به معنای آنست که شرکت سرویس دهنده به احتمال زیاد در آن حوزه واسطه است و تنها برای سفارشاتی که برخی مشتریان به اون داده اند , نسبت به فروش خدمات مورد نظر ترقیب شده است. از اینرو شما میتوانید فرق میان سرویس دهنده اصلی و واسطه ها را شناسایی کنید و از پرداخت هزینه اضافی با یک بررسی ساده رهایی یابید.

طراحی قالب اختصاصی |web-graphic-design

ارزیابی تسلط شرکت طراحی وب روی تبلیغات در شبکه های اجتماعی

این روزها داشتن تنها یک سایت حرفه ای برای راه اندازی یک کسب و کار و یا رونق بخشیدن به آن کافی نیست. تعداد زیادی از کاربران با روی آوردن به شبکه های اجتماعی و پیامرسان های موبایلی نیاز خود برای استفاده از محتوای فضای مجازی یا حتی مقایسه محصولات , جستجو و خرید اینترنتی و دریافت بسیاری از خدمات را برآورده میسازند. البته این دلیل برتری شبکه های اجتماعی به وب سایت ها نیست بلکه این دو هر کدام لازم و ملزوم یکدیگراند.
میزان آگاهی و تسلط و شیوه هاییکه سایت سرویس دهنده در ارتباط با تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شما معرفی میکند از آن جهت مهم است که شما پس از ساخت سایت برای ورود به مرحله بازاریابی محتوای سایت و جذب مخاطبان جدید و تعامل با دنبال کنندگان تان لازم است از خدمات جانبی شبکه های اجتماعی بهره مند شوید و مسلما این برای شما یک امتیاز است که شرکت طراحی وب در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی و تبلیغات در موبایل مهارت و تجربه کافی را داشته باشد.

بررسی سایر خدمات مرتبط با وب سایت

خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات که شما ممکن است قبل راه اندازی سایت یا بعد آن با آنها سر و کار داشته باشید را مرور کنید و ببینید گستره فعالیت شرکت طراحی وب طرف حساب شما چقدر است. از ثبت دامنه های مختلف و آشنایی با کاربرد هر دامنه تا راه اندازی وبلاگ , راه اندازی باشگاه مشتریان , پنل های پیامک و راه اندازی انواع سرویس های نظر سنجی , سرویس های ارسال نوتیفیکیشن انبوه , ارائه سرور اختصاصی , مجازی و تنوع سرویس های میزبانی وب و ایمیل و … خلاصه تنوع خدماتی که سرویس دهنده به شما در هر زمان میتواند ارائه بدهد دارای امتیاز مثبت است.

سخن پایانی

در انتخاب شرکت طراحی سایت دقت کنید هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش هست!

وب سایت , فروشگاه و یا پورتالی که امروز راه اندازی میشود برای ارتقاء , تغییرات , تمدید , سوال و آموزش باید همچنان خدمات پویا و فعال داشته باشد . حتی اگر دوره پشتیبانی و گارانتی شما به پایان برسد تمام شرکت های معتبر سرویس خدمات پس از فروش ۵ یا ۱۰ ساله ای دارند که مطابق تعرفه ای خاص جهت رفع اشکال یا ارتقا و تغییر و حتی آموزش و بروزآوری نرم افزار استفاده میشود .
پس اگر شما بهردلیل از یک طراح سایت نامعتبر خرید انجام دهید ,حتی اگر سایت کامل خود را تحویل بگیرید, طبق تجربه پس از مدت کوتاهی به مشکلاتی برمیخورید که هیچ شرکت طراحی وب دیگری امکان و توانایی رفع آنها را نخواهد داشت. در واقع مشتریانی که برای اولین بار قصد طراحی سایت دارند اغلب دچار این مشکل میشوند و شرکت های دیگر مجبورند از صفر تا صد یک سایت جدید را با هزینه ای جدید برایشان پیاده سازی کنند. امیدواریم این مقاله در انتخاب شرکت های معتبر طراحی سایت مفید بوده باشد.

 

اگر مشتری شرکت طراحی سایت معتبری هستید و از خدمات این شرکت رضایت دارید در بخش نظرات با ذکر نام شرکت , سایت شرکت و لینک سایت خودتان برایتمان ارسال کنید تا بصورت رایگان منتشر کنیم.

 

تهیه و انتشار: واحد بازاریابی اینترنتی
سیجانی